
Láthatatlan háló
A harmadik kötet képeinek készítése közben fogalmazódott meg Éviben a gondolat, hogy az általa fotózott alanyok mintha láthatatlan hálóval kapcsolódnának egymáshoz és hozzá. Olyan kiszámíthatatlan és bizonytalan lett a világ körülöttünk, hogy arra a tudásra és erőre, ami ezekben a nőkben rejlik, még nagyobb szükség van. Évi vállalt szándéka, hogy ezt az erőt és tudást könyve segítségével láthatóvá tegye és közösséget formálva megsokszorozza azt.
Kik az alanyok?
Az alanyok között van színész, sportoló, kutató, képzőművész, aktivista, író, gasztroblogger, költő, jogvédő, vállalkozó és énekes. Van, aki elismert közszereplő, munkásságát több ízben elismerték már és van, aki mikroközösségekben tevékenykedik. 88 fantasztikus nő, szakmájukban ismert és elismert emberek, akik a maguk módján nap mint nap tesznek azért, hogy másoknak jobb legyen az élete. A fotók az arcra fókuszálnak, a fekete-fehér fényképeken, ami közös, az a méltóság. Annak ellenére, hogy az életutakat sok nehézség, konfliktus szegélyezte, bátran és kitartóan haladtak végig rajta.
Három év munkája
Egy ilyen kötet megszületése sok időbe telik. A fotózásokat sok esetben hosszas, akár több hónapos szervezés, levelezés előzte meg. Ráadásul a Covid-járvány is erősen nehezítette a fotós munkáját. Sokat kellett vidékre is utaznia, de amikor az alanyok a kamera elé álltak, néhány percre megállt az idő és ebben a csendben született meg a kép.